Kde nás nájdete:

ul. Janka Kráľa 4,
Banská Bystrica
(budova Proxima 2,
na Huštáku vedľa OCA)

mapa

Kontakty:

mobil: +421 907 804 634
e-mail: info@baoba.sk

Otváracie hodiny:

Pondelok 9:30 - 17:30
Utorok 9:30 - 18:00
Streda 9:30 - 18:00
Štvrtok 9:30 - 18:00
Piatok 9:30 - 17:30
Sobota 10:00 - 12:00
Nedeľa zatvorené
BAOBA.sk v sieti Facebook

20.11.2018

Marhuľové guličky

ilustratívny obrázok

Ďalší tip na sviatočné sladkosti bez pečenia a bez štipky pridaného cukru, múky, vajec .... Recept od našej dobrej zákazníčky Evky určite poteší každý maškrtný jazýček :).

Kúpila som si v Baobe hmotu z Bio marhúľ a zo sliviek (majú aj figovú a datľovú, ale tie sú pre mňa dosť sladké a nie je to "naše" ovocie) a urobila som z nich takúto mňamku:
Čajovou lyžičkou som odkrajovala priamo z nádoby, v ktorej som hmotu kúpila, malé kúsky, a robila som guličky, ktoré som potom obalila v rôznych veciach - niektoré v škorici, iné v kokosovej múčke, v maku... fantázii sa medze nekladú. Potom som navrch položila vlašský orech a naň kvapku varovej čokolády Figaro. Je to veľmi jednoduché, dá sa to robiť aj s malými deťmi, nezaberie to ani veľa času a ani sa nenarobí bordel. Navyše je to bez pridaného cukru, lepku,vajec a mlieka. A vyskúšam ešte vložiť do guličky malý oriešok, napr. píniový, alebo slnečnicové semienko... a potom celu guličky obaliť v čokoláde. V papierových košíčkoch tieto mlsotinky vyzerajú pekne a sú aj vhodnou náhradou vianočného pečiva. K tomuto nápadu ma inšpirovala kamarátka, ktorá má ešte nápad, že by sa hmota mohla vyvaľkať a vykrajovať z nej "medovníčky". Myslím, že z tej marhuľovej by to aj šlo, nie je až taká lepivá, ako slivková.

Autor: Evka