Kde nás nájdete:

ul. Janka Kráľa 4,
Banská Bystrica
(budova Proxima 2,
na Huštáku vedľa OCA)

mapa

Kontakty:

mobil: +421 907 804 634
e-mail: info@baoba.sk

Otváracie hodiny:

Po-Pi 9:30 - 18:00
So-Ne zatvorené
BAOBA.sk v sieti Facebook
Od začiatku nášho pôsobenia sme sa aktívne zúčastnili niekoľkých projektov týkajúcich sa zdravia a zdravej výživy.

Projekt "Viac chuti" trval niekoľko rokov (2012 - 2014) a v rámci neho sme chodili do regiónu vybraného Európskou komisiou učiť deti, mladých ľudí a seniorov jesť a variť zdravšie. Projekt bol špecifický v tom, že sa zameriaval aj na finančne znevýhodnené skupiny ako deti z detských domovov, či matky s rodinami z krízových centier. Cieľom projektu bolo naučiť účastníkov jednoduché a zdravé jedlá z dostupných surovín. Na Slovensku sa konalo 316 lekcií varenia a my sme boli pri viac ako polovici z nich.

Ďalším bol projekt "We love eating". Jeho cieľom bolo hlavne zvýšiť povedomie o zdravotných problémoch súvisiacich so zlou životosprávou, nadváhou a obezitou. Projekt WLE bol zameraný na vytvorenie kladného vzťahu k jedlu: čo jeme, kde jeme a s kým.

Každoročne sa zúčastňujeme podujatia "9 dní o tom" - festivalu o tehotenstve, rodičovstve a vzťahoch.

Dva krát do roka chodíme do základnej školy vo fakultnej detskej nemocnice v Banskej Bystrici "prednášať" o zdravej strave a zdravom životnom štýle. Obvykle je to skôr veľká zábava a deti viac rozprávajú nám, ako my im.
Pri prednáškach sme samozrejme najviac zvedavosti vzbudili u pedagogického personálu, preto sme s veľkým úspechom na jeseň v roku 2017 absolvovali prednášku o Základoch zdravého stravovania. Všetky otázky rozhodne neboli zodpovedané a na základnú prednášku v budúcnosti nadviažeme konkrétnymi témami podľa záujmu. Zatiaľ vyhrávajú Sladkosti :).

Spolupracujeme s výbornou detskou lekárkou MUDr. Evkou Beňovou, ktorá u nás niekoľko krát prednášala.

A sme v úzkom kontakte s renomovanou fertility konzultantkou Ing. Helenou Bielikovou, ktorá už roky vedie úspešný portál www.fertility.sk, zameraný na poradenstvo pri problémoch s reprodukčným zdravím.

Okrem toho máme za sebou mnohé prednášky (vrátane prednášky na festivale Harmónia v Banskej Bystrici) a úspešné kurzy varenia.
Číslo stránky:
15.10.2019

Nedajte šancu bacilom

S našimi bojovníkmi pre zdravie bacily nemajú žiadnu šancu! Zľava 10% na vybrané produkty. Z najobľúbenejších vyberáme: lipozomálny vitamín C, rakytníková šťava, koloidné striebro, omega 3, Allimax, manukový med, kapucínková tinktúra ....

07.04.2019

Zdravé Veľkonočné NEpečenie

Prípravy na Veľkú noc môžu byť aj jednoduché, hravé a zdravé. Naučíme Vás jednoduché rýchle recepty s použitím tradičných aj netradičných surovín. Sladké aj slané, bez zdĺhavých príprav a hlavne zábavné :).

29.09.2018

Hormonálna jogová terapia 29.9.2018

Hormonálna jogová terapia prirodzene odstraňuje ťažkosti spôsobené nízkou hladinou hormónov, predmenštruačný syndróm, symptómy menopauzy ako návaly, nespavosť, emocionálnu nestabilitu, nepravidelnosti menštruácie ...

31.07.2018

Letný kurz zábavného varenia pre deti 25.7.2018

Druhý bol podľa všetkých zúčastnených ešte lepší a zábavnejší ako ten prvý. Ak to takto pôjde ďalej, máme sa na čo tešiť :)

30.07.2018

Letný kurz zábavného varenia pre deti 18.7.2018

Prvé dva kurzy varenia už máme úspešne za sebou a veľmi sa tešíme na ďalšie :).

13.03.2018

Výchova: Odmeny a tresty?

Čo zahŕňa „výchovu bez porazených“ alebo čo je Parrent effective training (P.E.T.) a ako tieto metódy používať?

15.02.2018

DolceVita alebo sladko a zdravo

Už ste počuli že sladkosti sú dobré na nervy? A že z dobrých sladkostí sa nepriberá? A že niekedy je najlepšou odmenou objatie? Či už áno, alebo nie, prídťe na našu prednášku "Dolce Vita" alebo ako žiť sladko a zdravo. Tentokrát vo Zvolene. Tešíme sa na vás

06.02.2018

Prednáška "Tuky - zdravé, nezdravé"

Sú tuky zdravé alebo nie? Je našou záchranou nízkotučná strava? Aké tuky používať v kuchyni a ako si pomôcť pri niektorých zdravotných problémoch. A aké sú tie najlepšie tuky pre vás. Odpovede na tieto otázky dostanete na našej prednáške.

Prednáška "Deti a sladkosti" vo Veľkom Krtíši

Deti a sladkosti - večná téma. Sladkosti robia život krajším a vo svete plnom sladkých lákadiel je ťažké im odolať. Ako sa s touto otázkou vysporiadať zdravo a dôstojne?

02.10.2017

Prednáška: Deti a sladkosti

Deti a sladkosti - večná téma. Sladkosti robia život krajším a vo svete plnom sladkých lákadiel je ťažké im odolať. Ako sa s touto otázkou vysporiadať zdravo a dôstojne? Dozviete sa na našej prednáške.

30.05.2017

PREDNÁŠKA: Základy zdravia 1. časť

Čo je skutočným základom nášho zdravia? Je to dedičnosť? Potrebujeme na to aby sme dosiahli zdravie, nejaký zázračný liek, či úžasnú superpotravinu? Alebo je zdravie a dobrý pocit skôr o našich každodenných návykoch a postupných zmenách? Okrem dôležitých informácií na túto tému sa v priebehu našej prednášky môžete otestovať, aká je kondícia vášho trávenia, čo výsledky znamenajú a ako môžete vylepšiť to, čo treba.

11.03.2017

KURZ VARENIA: Zdravé raňajky

Dobré raňajky sú najlepším štartom do dobrého dňa. Ako ich pripraviť aby boli chutné, zdravé a aby sme nemuseli v kuchyni tráviť hodiny? Naučíme Vás to na našom kurze varenia.

27.06.2015

KURZ VARENIA: Základy zdravého pečenia

Sladké, voňavé, chrumkavé, vláčne, čokoládové, ovocné, krémové, mrazené, jedným slovom ÚŽASNÉ! Sladké býva najčastejším kameňom úrazu na ceste k zdravému životnému štýlu (vareniu) a väčšinou býva celkom na okraji záujmu takmer všetkých alternatívnych prístupov. Buď sa sladké jedlá úplne zamietajú, alebo sa používajú čudné náhrady, ktoré sú často škodlivejšie ako pôvodná surovina.

23.05.2015

KURZ VARENIA: Základy zdravého varenia

Chcete zdravo variť a neviete ako začať? Mätie vás množstvo protirečivých informácií? Nevyznáte sa v tom? MY ÁNO!

BAOBA v detskej nemocnici

Detičky, ktoré musia stráviť dlhší čas v detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici, navštevujú miestnu základnú školu. V škole sa okrem bežných školských vecí učia aj ako sa starať o svoje zdravie.

01.10.2014

PROJEKT: We love eating

Jeho cieľom bolo hlavne zvýšiť povedomie o zdravotných problémoch súvisiacich so zlou životosprávou, nadváhou a obezitou. Projekt WLE bol zameraný na vytvorenie kladného vzťahu k jedlu: čo jeme, kde jeme a s kým.

07.06.2014

KURZ VARENIA: Varíme bez lepku, cukru, laktózy a bez stresu.

V posledných rokoch sa stretávame čoraz častejšie s "epidémiou" najrôznejších potravinových intolerancií a alergií. Na našom kurze varenia vám ukážeme, že je možné DOBRE a hlavne ZDRAVO jesť aj napriek nepríjemným obmedzeniam a vhodne vybranou a pripravenou stravou prispieť k zdraviu a harmónii v rodine u všetkých jej členov.

03.06.2014

PROJEKT: Viac chuti

Vyvážená a zdravá výživa je dôležitá pre každého, najmä však pre tehotné ženy, deti a seniorov. V roku 2012 odštartovala Európska komisia dvojročný pilotný projekt “Viac chuti” s cieľom otestovať, ako najlepšie presvedčiť tieto skupiny jesť viac čerstvého ovocia a zeleniny.

30.11.2013

PREDNÁŠKA: Antiaging s výživou

Všetci túžime byť zdraví - vyzerať a cítiť sa výborne počas celého života. Hoci to tak často nevnímame, kľúč máme vo vlastných rukách. Seminár, na ktorom sa dozviete viac o tom, ako strava a životný štýl dokážu ovplyvniť kvalitu a dĺžku našej fyzickej i psychickej kondície. Aby sme spokojne a s úsmevom plnohodnotne žili a nielen prežívali každý deň.

19.10.2012

PREDNÁŠKA: Tehotenský jedálniček a zdravie dieťaťa

Budúce zdravie dieťaťa výrazne ovplyvňuje výživa a stravovacie návyky matky počas tehotenstva. V rámci tohtoročnej akcie "9 dní o tom" sme vás pozvali do našej familkovej kuchyne na zaujímavú debatu o prirodzených chutiach či nechutiach a celkovom význame výživy počas prvých 9.mesiacov života. Pretože zdravý životný štýl sa začína už v brušku...

Číslo stránky: