Kde nás nájdete:

ul. Janka Kráľa 4,
Banská Bystrica
(budova Proxima 2,
na Huštáku vedľa OCA)

mapa

Kontakty:

mobil: +421 907 804 634
e-mail: info@baoba.sk

Otváracie hodiny:

Po-Pi 9:30 - 18:00
So-Ne zatvorené
BAOBA.sk v sieti Facebook

19.10.2017

Boľavé kĺby

ilustratívny obrázok

Zapálili sa mi kĺby na dvoch prstoch pravej ruky. Po preliečení zápalu zostali postihnuté prsty zhrubnuté a zdeformované. Po čase som si všimla, že v miestach pôvodného zápalu občas vnímam nepríjemnú bolesť, akoby prsty reagovali na nejaké vnútorné podnety. Obávala som sa, že sa problém bude opakovať. Aj v ostatných kĺboch som vnímala zníženie pohyblivosti a stuhnutosť.

Protizápalová strava – úprava životosprávy    

Príbeh pani Danky

"Zapálili sa mi kĺby na dvoch prstoch pravej ruky. Po preliečení zápalu zostali postihnuté prsty zhrubnuté a zdeformované. Po čase som si všimla, že v miestach pôvodného zápalu občas vnímam nepríjemnú bolesť, akoby prsty citlivejšie reagovali na nejaké vnútorné podnety. Obávala som sa, že sa problém bude opakovať. Aj v ostatných kĺboch som vnímala zníženie pohyblivosti a  stuhnutosť. Čítala som o dôležitosti protizápalovej stravy. Vyhľadala som pani Ivanku výživovú poradkyňu v predajni BAOBA. Po konzultácii mi zostavila stravovací program s vylúčením pre mňa nevhodných, zápal podporujúcich potravín. Nebolo to pre mňa jednoduché, veľa som musela zmeniť a musela som vylúčiť aj niektoré zdravé potraviny ...
Pravdou však je, že staré bolesti sa po zmene stravovania už neobjavili. Po pol roku poctivej diéty som už mala pocit, že som vyliečená a dopriala som si to, čo som si dlhé mesiace odopierala. V priebehu asi 5-tich dní som často jedla čerstvo natrhané domáce paradajky s domácim špaldovým chlebíkom. Keď som však pocítila staré známe bolesti v kĺboch na prstoch druhej - ľavej ruky prepadla ma mierna panika. Nechcela som mať zdeformovanú aj druhú ruku. Okamžite som nasadila všetky známe protizápalové opatrenia. Tinktúru z túžobníka, Cordyceps, zásadité kvapky, na noc liečivé obklady. Po troch dňoch liečenia bolo nebezpečenstvo zažehnané. Komplikácie sa nedostavili. Zápal ustúpil, prsty ľavej ruky to zvládli bez následkov.
Odvtedy uplynul rok a stále dodržiavam upravenú životosprávu. Viem, že si môžem raz za čas dopriať „zakázané ovocie“, ale nie viac dní za sebou. Zvykla som si na nové jedlá, som štíhlejšia, pohyblivejšia, cítim sa fajn.  Pochopila som, čo som robila nesprávne ... Takúto zmenu stravovania odporúčam všetkým, ktorí sa chcú  nielen liečiť, ale aj vyliečiť."

Záver konzultanta:

Klientka aj pred konzultáciou dodržiavala zásady zdravého stravovania: jedla celozrnné produkty, ražný a špaldový kváskový chlebík, pšeno, veľa zeleniny a ovocia. Mnohé z nich však sú pre Genotyp tejto klientky nevhodné a tým pádom u nej podporovali zápalové procesy. Po vylúčení nevhodných potravín sa jej stav po čase zlepšil. Upravenú stravu je potrebné dodržiavať celoživotne.