Kde nás nájdete:

ul. Janka Kráľa 4,
Banská Bystrica
(budova Proxima 2,
na Huštáku vedľa OCA)

mapa

Kontakty:

mobil: +421 907 804 634
e-mail: info@baoba.sk

Otváracie hodiny:

Po-Pi 9:30 - 18:00
So-Ne zatvorené
BAOBA.sk v sieti Facebook

29.05.2018

Poradenstvo

ilustratívny obrázok

Ľudské telo je dokonalé. Obnovuje sa, reguluje svoju teplotu, má vode odolný obal, z prijatej potravy oddelí užitočné a vylúči nepotrebné, upozorňuje nás na vonkajšie aj vnútorné nebezpečenstvo, dokáže rozlíšiť priateľov od nepriateľov, z priateľov si urobilo spojencov, dokáže sa reprodukovať ... Väčšina z týchto procesov prebieha samovoľne, bez nášho vedomého zásahu.

Tým ako a prečo to všetko prebieha, a čo k dobrému fungovaniu týchto procesov naše telo potrebuje, sa často začneme zapodievať až vtedy, keď sa niečo pokazí.

Nezodpovedaná zostáva otázka, čo je to správna alebo zdravá výživa. Jednotný názor na túto otázku doteraz neexistuje. Je nepreberné množstvo "zaručene správnych teórií", ktorých autori sa dušujú, že len tá ich je tá pravá. Na jednej strane výživa založená na zelenine, ovocí a obilninách, na druhej strane diéta presadzujúca konzumáciu živočíšnych bielkovín a tukov. A k tomu množstvo osobných príbehov ľudí, ktorým tá ktorá "diéta" priniesla vytúžený cieľ.

V skutočnosti je na každej výživovej teórii kúsok pravdy!

Je to preto, že každý z nás je iný. Naše potreby sa líšia v závislosti od typu metabolizmu, podmienok, v akých žijeme, aj podľa životného obdobia, v akom sa momentálne nachádzame.


Naša poradenská činnosť v oblasti výživy je založená na individuálnom prístupe ku každému klientovi. Spájame poznatky tradičnej a súčasnej celostnej medicíny tak, aby sme pre konkrétneho človeka vytvorili ten najvhodnejší systém celoživotného stravovania.

Pri určovaní potrieb každého klienta používame moderné technologické postupy, ale v prvom rade sa nechávame viesť našimi dlhoročnými skúsenosťami, zdravým rozumom a intuíciou.

Pre individuálnu konzultáciu nás kontaktujte na info@baoba.sk, alebo na čísle +421 948 761 607.