Kde nás nájdete:

ul. Janka Kráľa 4,
Banská Bystrica
(budova Proxima 2,
na Huštáku vedľa OCA)

mapa

Kontakty:

mobil: +421 907 804 634
e-mail: info@baoba.sk

Otváracie hodiny:

Pondelok 9:30 - 17:30
Utorok 9:30 - 18:00
Streda 9:30 - 18:00
Štvrtok 9:30 - 18:00
Piatok 9:30 - 17:30
Sobota 10:00 - 12:00
Nedeľa zatvorené
BAOBA.sk v sieti Facebook

Poradenstvo

Každý z nás si praje byť zdravý a zdravie pokladáme za vzácny dar. Keď sa chceme dozvedieť, ako si zdravie uchovať, nájdeme v časopisoch, knihách a na internete veľa rôznych rád a "zaručených" správnych návodov. Keď si však pospájame dostupné informácie o zdraví zistíme, že nám vznikla nesúrodá mozaika odporúčaní, ktoré si často protirečia. Je ťažké sa v týchto odporúčaniach zorientovať a vytvoriť si z nich praktické životné návyky. Pretože nestačí len vedieť, čo je dobré, ale je potrebné vedomosti aj správnym spôsobom zaviesť do svojho života.

Na jednej strane sú vo výžive názory, ktoré odporúčajú konzumovať veľa mlieka, zemiaky, surovú zeleninu, na druhej strane sú tie isté potraviny zatracované ako nevhodné. Mnohých táto nejednoznačnosť názorov na výživu odrádza od toho, aby niečo na svojich zaužívaných návykoch zmenili. Je to na škodu každého z nás, lebo pri dôkladnejšom uvážení by sme zistili, že odlišné názorové prúdy sa stretávajú v jednom spoločnom bode: základom zdravia je prevencia.

Všeobecne sa uznáva, že zdravie závisí v 60-tich % od nášho životného štýlu - kam zaraďujeme výživu a fyzickú aktivitu. Dedičnosť naše zdravie ovplyvňuje 20-timi percentami, úroveň lekárskej starostlivosti 15% a životné prostredie tvorí zvyšných 5%. Zodpovednosť za zdravie teda máme hlavne vo vlastných rukách.

Nezodpovedaná zostáva otázka, čo je to správna alebo zdravá výživa. Jednotný názor na túto otázku doteraz neexistuje. Je nepreberné množstvo "zaručene správnych teórií", ktorých autori sa dušujú, že len tá ich je tá pravá. Na jednej strane výživa založená na zelenine, ovocí a obilninách, na druhej strane diéta presadzujúca konzumáciu živočíšnych bielkovín a tukov. A k tomu množstvo osobných príbehov ľudí, ktorým tá ktorá "diéta" priniesla vytúžený cieľ.

V skutočnosti je na každej výživovej teórii kúsok pravdy!

Je to preto, že každý z nás je iný. Naše potreby sa líšia v závislosti od typu metabolizmu, podmienok, v akých žijeme aj podľa životného obdobia, v akom sa momentálne nachádzame.

Naša poradenská činnosť v oblasti výživy je založená na individuálnom prístupe ku každému klientovi. Spájame poznatky tradičnej a súčasnej celostnej medicíny tak, aby sme pre konkrétneho človeka vytvorili ten najvhodnejší systém celoživotného stravovania.

Pri určovaní potrieb každého klienta používame moderné technologické postupy, ale v prvom rade sa nechávame viesť našimi dlhoročnými skúsenosťami, zdravým rozumom a intuíciou.


Pre individuálnu konzultáciu nás kontaktujte na info@baoba.sk, alebo na čísle +421 907 804 634.